FINANCE

PŘÍPADOVÁ STUDIE

Případová studie finance

Výzva

Středně velká výrobní společnost poptávala služby komplexního finančního řízení vedoucí k zefektivnění ekonomických procesů a ke zvýšení ziskovosti.

Činnosti

V návaznosti na potřeby společnosti jsme nejdříve v souladu s hlavní strategií společnosti a v souladu s hlavními cíli realizovali definici finanční strategie, která byla následně Accelero.cz rozpracována do struktury účetnictví. V souladu s tímto procesem byl realizován nový organizační řád společnosti. Byla definována základní controllingová strutkura a stanoveny hlavní klíčové ekonomické ukazatele. Pro tyto ukazatele byla dále zpracována základní reportingová struktura a akční plán. Komplexní cashflow a procesní analýza s cílem maximálně zefektivnit ekonomické procesy společnosti ukázaly značné interní rezervy. Na základě těchto analýz byla dále zpracována diagnostika výkonnosti společnosti a upravena finanční strategie s cílem snížit nákladovost výrobního procesu. V rámci vnitřního zefektivnění došlo k zeštíhlení organizace i k zeštíhlení interních procesů a zejména k odbourání nefektivních procesů, které nepřinášely přidanou hodnotu pro zákazníka  a současně vázaly značnou část provozního kapitálu. Pro zlepšení likvidity byl ve společnosti zaveden systém credit managementu, a byly nastaveny kreditní limity zákazníků v návaznosti na potencionální rizikovost pohledávek.

Po dobu projektu jsme navíc do doby, než si společnost zabezpečila vlastního controllera zajiťovali základní procesy finančního controllingu včetně reportingu.

Výsledek

Společnosti se podařilo snížit své náklady, zefektivnit interní procesy a také zlepšit finanční situaci, která v době zahájení projektu byla velmi problématická. Stabilizace finanční situace přispěla také ke zlepšení vztahů s dodavateli a umožnila společnosti zvýšit využití výrobních kapacit.

O ČEM SE PÍŠE

Kurzy koruny

EMU - euro 1 EUR = 24,945 CZK

USA - dolar 1 USD = 23,341 CZK

Velká Británie - libra 1 GBP = 29,515 CZK

Aktuality

Diverzifikace a to na všech frontách bude asi nejžhavějším tématem v letošním roce.

více informací

Rady podnikatelům

Úrokové sazby-ZATÍM nízké, jak to vypadá do budoucna, využít úvěr k rozvoji společnosti nyní, nebo ještě počkat?

více informací